Tuesday, February 14, 2012

Clockwork Prince


Kaanel on kujutatud Jemi.
In the magical underworld of Victorian London, Tessa Gray has at last found safety with the Shadowhunters. But that safety proves fleeting when rogue forces in the Clave plot to see her protector, Charlotte, replaced as head of the Institute. If Charlotte loses her position, Tessa will be out on the street and easy prey for the mysterious Magister, who wants to use Tessa's powers for his own dark ends. 

With the help of the handsome, self-destructive Will and the fiercely devoted Jem, Tessa discovers that the Magister's war on the Shadowhunters is deeply personal. He blames them for a long-ago tragedy that shattered his life. To unravel the secrets of the past, the trio journeys from mist-shrouded Yorkshire to a manor house that holds untold horrors, from the slums of London to an enchanted ballroom where Tessa discovers that the truth of her parentage is more sinister than she had imagined. When they encounter a clockwork demon bearing a warning for Will, they realize that the Magister himself knows their every move and that one of their own has betrayed them. 

Tessa finds her heart drawn more and more to Jem, though her longing for Will, despite his dark moods, continues to unsettle her. But something is changing in Will; the wall he has built around himself is crumbling. Could finding the Magister free Will from his secrets and give Tessa the answers about who she is and what she was born to do? 

As their dangerous search for the Magister and the truth leads the friends into peril, Tessa learns that when love and lies are mixed, they can corrupt even the purest heart.


The Infernal Devices sarja teine raamat kannab nime „ClockworkPrince“. Tean, et osa inimesi peab esimest osa õnnestunumaks, kuid minu arvates oli CP palju, palju parem.
  1. See ei veninud
  2. Lugu arenes kohati ootamatus suunas
  3. Suhted olid komplitseeritumad
Olen palju märkmeid kirjutanud ja asun kohe nende kallale, ütlen veel vaid, et mul on hea meel, et teise osa ka läbi lugesin, sest esimene ei jätnud minusse väga suurt jälge, nüüd ootan kolmanda raamatu ilmumist (september 2013).
Nii. On the love triangle. Tahtsin nii väga Jemile pöialt hoida ja hoian (vist) siiani. Ta on sümpaatne ja humaanne tegelane, hooliv ja sõbralik. Hea parima sõbra materjal, kui nii võib öelda. Ka hea kaaslase materjal. Sellest hoolimata ei saa ma eitada, et „liblikaid“ kõhtu tekitas William, mitte James. James on kõik, mida kaaslaselt soovida ja iga tüdruk oleks õnnelik, kui tema elupäevad mööduksid Jemi kõrval, aga see ei tähenda, et kõigi jaoks on maailmas Jem, see special someone võib olla keegi, kes mõistab sind poolelt sõnalt ja kellega tunned end ka vaikuses mugavalt, sest mõistate üksteist ka sõnatult. William ja Tessa on need kaks, kelle vahel on see side ja ükskõik, kui palju ma ka ei taha seda tunnistada, on nad teineteisele justkui loodud. Paralleele võib noorsookirjandusest tuua veel näiteks „Vampiiride akadeemiast“, kus Dimitri ja Rose on hingesugulased ja kuigi ma  a r m a s t a n  Adriani, ei ole tema Rose’ile see õige.
Osa lugejatest arvab, et Tessa on nõrk ja kergemeelne, kuid mingil määral saan temast aru. Ta ei  tea Willi solvangute tagamaid, samal ajal, kui meie, lugejad, oleme justkui Williami peas ja teame, mida ta läbi elab. Seetõttu on raske pahaks panna, et Theresa ei suuda lõpmatuseni taluda tõrjumist, alandusi, solvanguid, vaid tahab edasi liikuda. Viimane stseen vaid Tessa ja Willi vahel oli südantlõhestav.
Mingil määral häirivad mind TMI ja ID vahelised paralleelid, kui nt Jace kattis Clary enda kehaga, et kaitsta teda maja kokkukukkumise eest, Will kaitses Tessat samuti, kattes tüdruku keha enda kehaga. Seoseid on veel, aga võib-olla on see kuidagi seotud sellega, et nad on sugulased? Ei? Igal juhul on see häiriv, sest tahaksin lugeda originaalsemaid, mitte ühest teosest teise üle kantud stseene.
Ok, I’m a fan girl. Tõsimeeli. Magnus Bane on sarja parim osa.
Tahaksin vastust kahele küsimusele, millele vastatakse vist kolmandas osas („Clockwork Princess“):
  1. Tessa – kes ta on?
  2. Mis värk selle clockwork angeliga on, mis Tessal kaelas  ripub?
Katkendeid:

“Reparations,“ said Jem very suddenly, setting down the pen he was holding.
Will looked at him in puzzlement. “Is this a game? We just blurt out whatever word comes next to mind? In that case mine’s ’genuphobia.’ It means an unreasonable fear of knees.“
“What’s the word for perfectly reasonable fear of annoying idiots?“ inquired Jessamine.

“Perhaps we could say she’s a mad maiden aunt who insists on chaperoning us everywhere.“
“My aunt or yours?“ Jem inquired.
“Yes, she doesn’t really look like either of us, does she? Perhaps she’s a girl who’s fallen madly in love with me and persists in following me whereever I go.“
“My talent is shape-shifting, Will, not acting,“ said Tessa, and at that, Jem laughed out loud. Will glared at him.

Raamatu treiler. Hinne: 4/5.

Lugemisjärjekord:
  1. "Clockwork Angel"
  2. "Clockwork Prince"
  3. "Clockwork Princess"

No comments:

Post a Comment