Sunday, February 5, 2012

Succubus Revealed

Mulle ei meeldi üldse USA õige cover art,
seega valisin teise, mis on ka müügil.
In Georgina Kincaid, succubus and she-demon, #1 New York Times bestselling author Richelle Mead has created one of her most enticing characters. But with a shot at love, and maybe even redemption, is the ultimate seductress finally going soft? Like hell she is. . .

Georgina Kincaid has had an eternity to figure out the opposite sex, but sometimes they still surprise her. Take Seth Mortensen. The man has risked his soul to become Georgina's boyfriend. Still, with Lucifer for a boss, Georgina can't just hang up her killer heels and settle down to domestic bliss. In fact, she's being forced to transfer operations. . .to Las Vegas. 

The City of Sin is a dream gig for a succubus, but Georgina's allies are suspicious. Why are the powers-that-be so eager to get her away from Seattle—and from Seth? Georgina is one of Hell's most valuable assets, but if there's any way out of the succubus business she plans to take it—no matter how much roadkill she leaves behind. She just hopes the casualties won't include the one man she's risking everything for. . .

Oh, my. Lõpetasin just Georgina Kincaidi sarja viimase raamatu lugemise. Arvan, et ei hakka kõigi kohta eraldi midagi kirjutamagi, vaid ütlen kõik siin ära. Mulle meeldis sarja algus. Teine osa oli hea. Kolmas raamat oli väga hea, neljas samuti. Viies näiteks ei liigutanud mind peaaegu üldse ja kahtlesin, kas tahangi viimast lugeda, aga mul on hea meel, et lugesin.

Sarja kuues üllitis oli omapärane. Arvasin (ja ütlesin juba varem), et loo kujunemine on suhteliselt ootuspärane ja etteaimatav, aga seda, mis viimases raamatus juhtus, ei oodanud ma kunagi. Iseenesest oli see mõistlik ja arusaadav, sest ma ei saanud aru nendest meestest Georgina minevikus ja nende seosest temaga. Mulle meeldis lõpplahendus ja kuigi leian, et võib-olla oleks saanud lugu paremini ja võimsamalt jutustada, tõmmati kõik lahtised otsad kokku ja lugu lõppes loogiliselt. Viimases osas polnud nii palju actionit, aga see oli omamoodi huvitav ja lahe.

Vahel kahetsen, et loen sarjas olevaid raamatuid järjest, kuna sageli kajastatakse pealiskaudselt ka eelnevalt toimunud sündmusi ning nende taaslugemine on tüütu, kuid kui peaksin aasta järje ilmumiseni ootama, siis vast oleks minulgi detailid meelest läinud. Võib-olla see häiriski mind kõige rohkem sarja juures, et korrati üle eelnevalt juhtunud intsidente, aga eks see kuulu sarjade lugemise juurde.

Kokkuvõtteks nii palju, et huvitav sari oli ja kõige enam nautisin Georgina ja tema sõprade (Hugh, Peter, Cody) ning tema ja Carteri vahelist suhtlemist. Tõelised sõbrad on toeks ka siis, kui nende enda väljavaated pole kõige paremad ning alati ei pea samal poolel võitlema, tegutsema, et kellestki hoolida. Isegi Bastiani ja Georgina õe-vennalik suhe oli armas ja siiras. 

Hakkasin juba väljavõtteid otsima, aga leidsin, et pole mõtet neid siia panna, sest neid oli liiga palju. Häid mõtteid, ütlusi ja muigele ajavaid hetki oli palju. Valjult naerma panid vähesed, aga igas raamatus oli mõni mõttetera, mida tasub kõrva taha panna. Kahjuks oli neid liiga palju ja ma ei suudaks kuidagi valida, milliseid kirjutada.

Hinne viimasele raamatule ja ka kogu sarjale: 4.

Lugemisjärjekord:
  1. Succubus Blues
  2. Succubus On Top
  3. Succubus Dreams
  4. Succubus Heat
  5. Succubus Shadows
  6. Succubus Revealed

No comments:

Post a Comment