Sunday, February 5, 2012

Succubus BluesSuccubus (n.) An alluring, shape-shifting demon who seduces and pleasures mortal men. Pathetic (adj.) A succubus with great shoes and no social life. See: Georgina Kincaid.

When it comes to jobs in hell, being a succubus seems pretty glamorous. A girl can be anything she wants, the wardrobe is killer, and mortal men will do anything just for a touch. Granted, they often pay with their souls, but why get technical?

But Seattle succubus Georgina Kincaid's life is far less exotic. Her boss is a middle-management demon with a thing for John Cusack movies. Her immortal best friends haven't stopped teasing her about the time she shape-shifted into the Demon Goddess getup complete with whip and wings. And she can't have a decent date without sucking away part of the guy's life. At least there's her day job at a local bookstore--free books; all the white chocolate mochas she can drink; and easy access to bestselling, sexy writer, Seth Mortensen, aka He Whom She Would Give Anything to Touch but Can't.

But dreaming about Seth will have to wait. Something wicked is at work in Seattle's demon underground. And for once, all of her hot charms and drop-dead one-liners won't help because Georgina's about to discover there are some creatures out there that both heaven and hell want to deny...


Olen kõik Richelle Meadi raamatud „Vampiiride akadeemia“ sarjast läbi lugenud ja tunnistan, et see sari on üks mu lemmikuid. Olin skeptiline tema teise suurema sarja (Georgina Kincaid series) suhtes, kuid otsustasin proovida ning üllatusin. Kas tõesti suudab malbe väljanägemisega väljapeetud ja armastatud noorteromaanide autor kirjutada justkui hoopis teistsuguse käekirja ja stiiliga raamatuid? Esialgu oli väga kummaline lehti pöörata ja ka Richelle’ist kui kirjanikku rohkem tundma õppida.

Succubus Blues: Lugu iseenesest oli hea, tempokas ja üle pika aja suutsin hoida näpud eemal lehekülje keeramisest ning ei rikkunud enda jaoks üllatusi ära. Kindlasti on sari Georgina Kincaidist mõeldud pisut vanemale lugejaskonnale kui 15-18aastased noored, ent see oli hea vaheldus. Nautisin, et tegelased olid vanemad ja elukogenumad, ootasid elult rohkemat kui teismelised (ja noored täiskasvanud), kellest viimasel ajal lugenud olen. Keelekasutus on kohati võigas, ent pani muigama. Kohti, kus muiata, oli palju, ent valjult naerma ei ajanud ükski.

Georgina nimi meenutab mulle „Gossip Girlist“ pärit hirmutavat Georgina Sparksi, ent „Succubus Blues“ peategelane sarnaneb nimekaimuga vaid otsusekindluse ja pühendumuse poolest. Georgina Kincaid on nagu Rose’gi (VA) tugev, enesekindel, humoorikas, šarmikas, hooliv ja püüdlik figuur, kellel on kindel visioon tulevikust, mis paraku on pidevas muutumises. Tundsin talle kaasa, sest ta andis kõik, mida ihkas, et heastada ühte viga ja peab nüüd terve igaviku selle eest tasuma, unistades millestki, mida pole võimalik saavutada.

Mulle meeldis Georgina ja Sethi kirjavahetus, see oli armas, sest kuigi nad nägid üksteist peaaegu igapäevaselt, siis kirjades tundusid mõlemad siiramad ning Seth suutis end avada läbi millegi, kus tundis end turvaliselt ja koduselt. Lisaks meeldis mulle Georgina sõpruskond, kes hoolimata põrguolevuste sekka kuulumisest toetavad ja usaldavad üksteist.

Kui midagi negatiivset välja tuua, siis võib-olla olid mõned tegevusliinid üpriski etteaimatavad ja kergesti mõistetavad. Ei üllatanud nii palju kui TMI nt, aga oli siiski väga nauditav ja kerge lugeda.

Väärt algus sarjale. Kohati väga-väga steamy.

“We all have moments of weakness. It’s how we recover from them that really counts.”


Hinne: 3/5.

Lugemisjärjekord:
  1. Succubus Blues
  2. Succubus On Top
  3. Succubus Dreams
  4. Succubus Heat
  5. Succubus Shadows
  6. Succubus Revealed

No comments:

Post a Comment