Thursday, March 8, 2012

Falling Under


Theia Alderson has always led a sheltered life in the small California town of Serendipity Falls. But when a devastatingly handsome boy appears in the halls of her school, Theia knows she's seen Haden before- not around town, but in her dreams.

As the Haden of both the night and the day beckons her closer one moment and pushes her away the next, the only thing Theia knows for sure is that the incredible pull she feels towards him is stronger than her fear.

And when she discovers what Haden truly is, Theia's not sure if she wants to resist him, even if the cost is her soul.


“Everything started the night I saw the burning man fall from the sky.”

Gwen Hayesi noorteromaan „Falling Under“ räägib noorest tüdrukust, kes on päritolult inglane, aga elab isaga Ameerikas. Theia ema suri sünnitusel ja Theia süüdistab end mingil määral, kuna ta isa ei näita piisavalt hoolivust välja. Ta kehtestab küll reegleid ja norme, aga ei ole just kõige emotsionaalsem inimene. Isal on raske end tütrele avada, kuna näeb tütres oma kadunud kaasat.

Lisaks kodustele probleemidele muutub Theia elu suhteliselt kiirelt tundmatuseni, sest ta näeb ühel öösel enne magama jäämist, kuidas leekides mees taevast alla kukub. Poiss põleb tema silme ees tuhaks. Hiljem näeb tüdruk unenägusid, kus tema ümber tantsivad ja elavad seltsielu luukered, nende seas ka imekena poiss Haden. Haden tuleb ühel päeval Theia kooli ja kui unenägudes meelitab poiss tüdrukut õrnustega ning käitub üsnagi lahkelt, siis päriselus on Haden tõre ja tõukab Theiat igal võimalikul moel eemale.

Theial on kaks toredat sõbrannat, Donatella (Donny) ja Amelia (Ame), kes tüdruku tuju üleval hoiavad ning tore on lugeda, kuidas nad usaldavad üksteisele ka kõige süngemaid saladusi. Lugu võtab tuure üles juba esimestel lehekülgedel. Mulle „Falling Under“ meeldis, oli omamoodi ja teistsuguse sisuliini ja temaatikaga kui paljud muud üleloomulike kangelastega noorteromaanid. Süngus on kindlasti üks märksõnadest, millega seda teost võib iseloomustada.

Muideks, arvasin pärast descriptioni lugemist, et tegu on jälle langenud inglite või millegagi, seega olin meeldivalt üllatunud, et tegu oli hoopis millegi muuga. Päris lahe oli ja leidsin end pidevalt olukorrast, kus tahtsin aina rohkem ja rohkem Hadeni ja tema loo kohta teada saada.

Kuigi mulle meeldis, siis on mõningal määral vastakad tunded. Juhtus nii palju tähtsaid asju, aga samas sellist kulmineeruvat ja suuremat situatsiooni ei olnud. Kõik oli tähtis, kuid samas ükski sündmus ei kerkinud esile. Siiski, tahan lähiajal ka teise osa läbi lugeda. Lugu oli kutsuv ja paeluv, teistsugune ja ootamatu. Soovitan, kui soovite midagi tavapärasest erinevat ja noortekirjandus on teile meelepärane.

Hinne: 4/5.

Lugemisjärjekord:
  1. „Falling Under“
  2. „Dreaming Awake“

No comments:

Post a Comment