Thursday, March 1, 2012

Perfect Chemistry


Ja lisaks kõigele on see kaas juba liiga seebikalik
A fresh, urban twist on the classic tale of star-crossed lovers.

When Brittany Ellis walks into chemistry class on the first day of senior year, she has no clue that her carefully created 'perfect' life is about to unravel before her eyes. She's forced to be lab partners with Alex Fuentes, a gang member from the other side of town, and he is about to threaten everything she's worked so hard for: her flawless reputation, her relationship with her boyfriend, and the secret that her home life is anything but perfect.

Alex is a bad boy and he knows it. So when he makes a bet with his friends to lure Brittany into his life, he thinks nothing of it. But soon Alex realizes Brittany is a real person with real problems, and suddenly the bet he made in arrogance turns into something much more.

In a passionate story about looking beneath the surface, Simone Elkeles breaks through the stereotypes and barriers that threaten to keep Brittany and Alex apart.


Pärast “Beautiful Disaster“ lugemist tutvusin veel mõne Jamie McGuire’i teosega, aga ma ei saanud kuidagi BD’d peast välja ja otsisin siis goodreadsist sarnaseid teoseid. Soovitati igasuguseid ja valisin siis mõned välja. Esimesena lugesin Simone Elkelesi triloogia (kolmest vennast, ee.. Iga osa keskendub erinevale vennale) esimest osa “Perfect Chemistry“.

Ütleme nii, et lugu oli BD’ga sarnane, aga ma ei jäänud absoluutselt rahule. Kõik oli kuidagi.. Mul polegi sõnu. Alex on pärit Mehhikost ja elab teose vältel oma ema ning kahe noorema vennaga USA’s. Poiss peab kuskil gängis olema, kui ta sealt lahkuda tahab, peab ta maksma oma eluga. Tema perekond on vaene. Brittany on klassi (kooli) priimus, kaunis, ta käib kooli populaarseima poisiga ja lisaks on ta kisakoori kaaskapten. Agaaaa.. Brittany elu pole ka lust ja lillepidu: tüdruku õde on puudega, põhimõtteliselt kõnevõimetu ja alaarenenud; emal on ärevushäired ja isa käib kodus vaid magamas. Alex ja Brittany on sunnitud koos keemiaprojekti kallal töötama, poiss sõlmib kihlveo, et saab tüdruku füüsiliselt enda omaks ja nad armuvad. That’s basically it.

Kõik need chickitad ja teised hispaaniakeelsed väljendid tekitasid minus tunde, nagu vaataksin “Bring It On“ ühte versiooni Christina Milianiga peaosas või siis mingisugust Ladina-Ameerika seebiseriaali. Võib-olla on asi minu põhjamaises päritolus, aga kõik need väljendid tundusid nii libedad ja võltsid, ma ei suutnud loole keskendudagi, sest keelekasutus oli liiga õudne. Minu jaoks. Kindlasti on palju inimesi, kellele selline asi just meeldib ja kes loevad meeleldi taolisi kirjutisi, kahjuks ei kuulu mina nende hulka. Ma ei soovita seda raamatut, kui pole just suurem huvi seebikate vastu. Tegelikult poleks mind kõik see jama nii väga häirinudki, kui teos oleks kultuuriliselt harivam olnud, aga ei.

Oli ka mõningaid häid elemente, aga neid oli nii vähe, et pole mõtet neid isegi üles lugeda. Olen 99% kindel, et ei loe kumabgi järgnevat osa, vaid viimases hädas, kui midagi muud silmapiiril pole ja igavus sõna otseses mõttes tapab.

Hinne: 1,5.

Lugemisjärjekord:
  1. “Perfect Chemistry“
  2. “Rules of Attraction“
  3. “Chain Reaction“

No comments:

Post a Comment