Thursday, March 1, 2012

Thoughtless


For almost two years now, Kiera's boyfriend, Denny, has been everything she's ever wanted: loving, tender and endlessly devoted to her. When they head off to a new city to start their lives together, Denny at his dream job and Kiera at a top-notch university, everything seems perfect. Then an unforeseen obligation forces the happy couple apart.

Feeling lonely, confused, and in need of comfort, Kiera turns to an unexpected source – a local rock star named Kellan Kyle. At first, he's purely a friend that she can lean on, but as her loneliness grows, so does their relationship. And then one night everything changes...and none of them will ever be the same.


Nüüd tabasin pisut lähemale märklaua keskmesse. Lootsin südamest, et ei tule samasugust katastroofi nagu eelmise raamatuga, mida lugesin ja üllatusin, sest kuigi S. C. Stephensi poolt kirjutatud „Thoughtless“ hõlmas endas ühte suurt segaduste sasipundart, siis oli see küllaltki nauditav lugemine.

Esmalt peaksin mainima, et raamatu pealkiri oli veidike mööda, see oleks pigem olema sõnastatud nii, et pealkirjas oleks olnud sõnad punastama ja häbelikkus. Mõtlematus on suhteliselt tabav, aga peategelanna Kiera pideb punapõsksus ja häbitunne tekitasid minus kui lugejas kogeleva olemise. That’s not very good, is it?

Mulle meeldisid mõlemad nii Denny kui Kellan väga ja olin samuti segaduses ja kahevahel nagu Kieragi. Denny on toetav, annab ära oma südame, on kindla tulevikuvisiooniga, töökas ja intelligentne ning sihikindel, mis on Kiera iseloomuga suhteliselt sarnane. Kellan aga on tundeküllas, humoorikas, loov, seiklushimuline ja riskialdis. Mõlemad mehed on imekspandavalt kenad ja head ning mõlemad neist avavad oma südame, hinge, aga kumba valida?

Teekond valikuni on justkui marutorm keset avaookeani ja maad ei paista kuskilt. Kiera leiab end peadpööritavast olukorrast, kus ta armastab mõlemat meest piiritult, kuid on armunud vaid ühte neist. Millisesse? Igapäevaelust leiab sarnaseid olukordi. Inimesed kasvavad lahku ja kasvavad ka kokku. Vahel ei piisa ainult armastusest, kuid kui pole armastust ja on ainult iha, ei jää suhe samuti suure tõenäosusega püsima.

Kohati sain Kiera peale päris kurjaks, kuna ta laskis asjadel üle käte minna, aga samas on kerge kõrvaltvaatajana arvustada. Kõige raskem ongi iseendast vigu leida ja kõikidesse pimedatesse nurkadesse ei taheta piiludagi, kartes leida midagi, mida ei taheta tunnistada. Olles Kiera olukorras, kaotaksid paljud pea. Kuidas öelda ära inimesele, kellega oled suureks kasvanud ja kes on olnud sinu maailm ning keda armastad hingematvalt palju? Kuidas öelda ära inimesele, kes paneb sind tundma värske ja uuena, kes ajendab sind kogema midagi uut, kes tekitab sinus tundeid, mida poleks iialgi arvanud end kogevat ning kes ei sea majanduslikke vajadusi sinust kõrgemale?

Tunnistan ausalt, et valasin pisaraid, naersin ja olin vihane. Muideks, kui esimeses osas ma ei saanud Griffini naljadest eriti sotti, siis teises osas naersin kohati kõht krampis, sest tema idiootsus ja kergemeelsus lihtsalt ajavad suu muigele.

Hinne: 3,5.

Lugemisjärjekord:
  1. “Thoughtless“
  2. “Effortless“

No comments:

Post a Comment