Wednesday, May 30, 2012

Sweet Evil


Originaalpealkiri: Sweet Evil 
Autor: Wendy Higgins 
Ilmumise kuupäev: May 1st 2012
Kirjastaja: HarperTeen
Lisa endale: Goodreads
Osta: Amazon | Book Depository

Embrace the Forbidden

What if there were teens whose lives literally depended on being bad influences?

This is the reality for sons and daughters of fallen angels.

Tenderhearted Southern girl Anna Whitt was born with the sixth sense to see and feel emotions of other people. She’s aware of a struggle within herself, an inexplicable pull toward danger, but Anna, the ultimate good girl, has always had the advantage of her angel side to balance the darkness within. It isn’t until she turns sixteen and meets the alluring Kaidan Rowe that she discovers her terrifying heritage and her willpower is put to the test. He’s the boy your daddy warned you about. If only someone had warned Anna.

Forced to face her destiny, will Anna embrace her halo or her horns?


“Sweet Evil“ on Wendy Higginsi debüütromaan. Leidsin selle goodreadsi kaudu ning raamat köitis mu tähelepanu koheselt oma imeilusa kaane ja intrigeeriva tutvustusega. Hea meel on, et lugesin, sest see oli kiire, emotsionaalne, lõbus ja kohati ka üsna sünge lugemine.

Raamatus on üpriski lahedad ja huvitavad tegelased:
  • Anna – deemoni ja ingli järeltulija – tore tüdruk, kuid pisut naiivne minu maitse jaoks.
  • Kaidan (või Kai, kuidas iganes teile ka ei meeldiks) – ihadeemoni järeltulija – poiss, kelle isa on kohutavalt julm ja kes peab elus püsimise eesmärgil töötama põrgu heaks. Nimelt peab ta naisi võrgutama ja nendega intiimselt koos olema. Tal on usaldusprobleemid, samuti ei usu ta armastusse ega ka muudesse siiratesse ja headesse emotsioonidesse, tunnetesse. Ta on trummar – I have a soft spot for musicians.
  • Kopano – vihadeemoni poeg – kuigi tema isa on samuti deemon, on tal isaga üsnagi vedanud. Kope on korralik ja heatahtlik noormees, sõbralik, aus ja toetav.
  • Ginger ja Marna – abielurikkumise deemoni (??? minupoolsed vabandused, ma ei suuda tõlkida hetkel neid Duke of Hellide ameteid.. üldsegi oleks vist õige tõlkida kui põrgu hertsogid, kuid see kõlab nende tiitli täpsustusega kuidagi naljakalt) tütred – arvan, et kumbki neist polnud otseselt kuri ega ka õel, kuid selleks, et elada, peavad nad tegema nii, nagu neile öeldakse. Ginger oli veidi jõhker kui asi puudutas suhtlemist, kuid ta polnud ka kõige hullem. Ta on üsna palju läbi elanud, seega on tema käitumine mõistetav.
  • Belial – mõnuainete deemon – ta on teistest põrgu hertsogitest erinev ja Anna on tema esimene järeltulija. Mulle väga meeldis see tegelane. Isegi, kui teda kirjeldati raamatus kiilakana, kujutan ma teda ikkagi ette habemega Joe Landona (John Blackwell “The Secret Circle’i“ sarjast) – arvan, et tema hääl, välimus, karisma ja olek töötaksid hästi selle karakteri kasuks.
  • Patti – Anna kasuema, lihtsurelik – ta on pisut liiga emotsionaalne ja kohati väga kergesti emotsionaalselt purunev, kuid mõnel hetkel, täiesti ootamatult, tundub ta üsnagi otsusekindel ja tugev. On näha, et ta armastab Annat kui oma tütart. Toetav.
  • Jay – Anna parim sõber, samuti lihtsurelik – ta on nii laheee!! Jay’l pole aimugi Anna päritolust, kuid tõelisele sõbrale kohaselt toetab ta Annat igal hetkel ja ka kõige karmimates olukordades. Kõigele lisaks on ta ka naljakas.
  • Veronica – Anna sõbranna, lihtsurelik  - Veronica ja Anna saavad sõpradeks alles raamatu lõpupoolses osas. Ta on kohati nagu pahvak värsket õhku, kuid sellegipoolest polnud ma temast just väga vaimustuses.

Nii, tegelastega oleme ühel pool. Mulle meeldis väga ka süžeeliin. Anna näeb aurasid, mis peegeldavad inimeste emotsioone. Kui ta saab 16. aastaseks, näeb ta ka nende kaitseingleid. Anna ei tea oma päritolu kohta kuni 16. sünnipäevani midagi – siis räägib Patti talle nii palju, kui ta teab, kuid ta ei saa kogu tõde. Anna tutvub Kaidaniga ning Kai pakub välja võimaluse, et nad võivad koos L.A.’sse minna, et siis Anna isa vanglas külastada ja kohtuda ka õe Ruthiga – tuleb välja, et ka temal on loos oma panus.

Kaidani ja Anna roadtrip on ohtlik ja vastused, mille nad saavad, on hirmuäratavamad kui nad ettegi kujutasid. Annal tuleb võtta sisse koht esireas põrgu ja taeva vahelises võitluses ning raske on vastu panna kiusatustele, kui sa oled mõnuainete hertsogi järeltulija, ning oled armunud ihadeemoni poega, kes käitub sinuga nii tuliselt kui ka külmalt. Anna ei tea, keda usaldada. Tal on puhas süda, kuid ta peab siiski ka põrgu heaks töötama, et ellu jääda. Kogu see sasipundar on ohtlik ja tundub, et võitjaid selles mängus ei ole.

Mind häiris Anna pidev nutmine, lõpuks väsitas see väga ära, kuid katsun aru saada. Ta kasvas üles keskkonnas, kus miski polnud jääv ja kindel, tal on küll tore ja armastav kasuema (kes on samuti väga emotsionaalne), kuid sellega tema perekond piirdubki. Ka tema isa on üsna õrnahingeline (vanglastseen Beliali ja Anna vahel). Lisaks leidsin, et oli üpriski naljakas, kui kiiresti Patti Annale Kaidaniga reisimiseks loa andis. Patti oli Kaidanit tundnud palju? 20 minutit? Heh, ükskõik, ju siis oli see loo arenguks vajalik ning roadtrip oli iseenesest ju päris vahva.

Mulle meeldis idee põrgu hertsogitest ja nende järeltulijatest. Hertsogid olid huvipakkuvad, sest nad arvasid tõsimeeli, et nad on paremad kui head jõud ning nad ei peatu ka millegi ees, et saavutada oma eesmärke. Mulle meeldisid tegelased, sisuliinid; meeldis ka, et tegevus võttis aega. Viimasel ajal loen raamatuid, kus kõik juhtub max 3 kuu jooksul, siin, kuigi kirjeldusi selle kohta väga polnud, võtsid asjad aega – loo areng, kui ma õigesti mäletan, toimub 8 kuu jooksul.

Armukolmnurk: arvan, et Kaideni ja Anna vahel on väga palju keemiat, kuid Kopano on Anna jaoks justkui varuväljapääs juhuks, kui tal seda kasutada tuleb.  Nendevahelist keemiat ei tundnud ma üldse ning inu arvates moodustavad nad sõpradena parema kooslus kui paarina.

Olin lõpu pärast konkreetselt masenduses ja tahaksin nii väga järge lugeda. Selle kohta kusjuures pole palju informatsiooni: Higgins kirjutas oma blogis, et ta outline’ib juba kolmandat raamatut ning tema meelest on tegemist triloogiaga ja kirjastusega käivad alles läbirääkimised teise raamatu ilmumise kohta, ent 1. juuli paiku peaks uut infot olema. Igal juhul oli see raamat väga põnev, lahedate tegelaste ja mõnusa kirjutamisstiiliga. Mulle meeldis.

Hinne: 5/5.

No comments:

Post a Comment