Wednesday, May 23, 2012

Pure

Originaal pealkiri: Pure (Covenant #3)
Autor: Jennifer L. Armentrout
Ilmumise kuupäev: 03.04.2012
Kirjastus: Spencer Hill Press
Lisa endale: Goodreads
Osta: Amazon | Book Depository
There is need. And then there is Fate...
Being destined to become some kind of supernatural electrical outlet isn't exactly awesome – especially when Alexandria's "other half" is everywhere she goes. Seth's in her training room, outside her classes, and keeps showing up in her bedroom – so not cool. Their connection does have some benefits, like staving off her nightmares of the tragic showdown with her mother, but it has no effect on what Alex feels for the forbidden, pure-blooded Aiden. Or what he will do – and sacrifice – for her.
When daimons infiltrate the Covenants and attack students, the gods send furies – lesser gods determined to eradicate any threat to the Covenants and to the gods, and that includes the Apollyon... and Alex. And if that and hordes of aether-sucking monsters didn't blow bad enough, a mysterious threat seems willing to do anything to neutralize Seth, even if that means forcing Alex into servitude... or killing her.
When the gods are involved, some decisions can never, ever be undone.
Jennifer L. Armentrouti Covenandi sarja teine raamat kannab pealkirja „Pure“ (e. k. puhas). „Half-Bloodi“ reviews väitsin, et sarja esimene osa oli kangesti Richelle Meadi „Vampiiride akadeemia“ sarnane. Teises osas olid mõningad elemendid samuti väga sarnased, kuid Armentrout hakkab sarja juba omanäolisemaks ja originaalsemaks muutma, mis on igati positiivne, sest igasugust copycati lugeda eriti nagu ei tahaks.

Selles osas keskendub autor rohkem ka puhaste positsioonile ühiskonnas ja nende tavadest, kalduvustest jms rääkimisele. Ideaalses ühiskonnas oleksid sega- ja puhtaverelised kui võrdsed, ent praeguses ühiskonnas see nii ei ole ja segaverelistele vaadatakse pigem ülevalt alla. Arvan, et raamatu pealkiri esindabki otseses tähenduses puhaste kohta ühiskonna pjedestaalil, kuid kaudses tähenduses ka puhast armastust ehk Aideni ohverdust Alexi jaoks.

Alexandria peab järjes kohanema oma uue saatusega, kuid see on raske, kui peaaegu kõik kaasõpilased sind halvasti kohtlevad ja arvavad, et sa oled daimonite tulihingeline pooldaja ning su ema korraldatud tapatalgud olid sul juba enne teada ja sa ei teinud midagi selle ärahoidmiseks. Alex näeb õudusunenägusid viimasest kokkupuutest ema ja tema jüngritega, lisaks sellele tuleb tüdrukul peale koolitundide, -treeningute ja Aideni treeningtundide veel ka Sethi käe all treenida. Ta on kurnatud nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Pärast kolmandiku lugemist toimub midagi traagilist Alexi jaoks ja tunnistan ausalt, et minulgi ei jäänud emotsioonid ja pisarad vaka alla.

Lisaks emotsionaalsetele läbielamistele koolis, tuleb Alexil võtta ette reis Councili kohtumisele, kus puhtaverelised Councili liikmed küsivad Alexilt küsimusi selle kohta, mis juhtus Gatlinburgis, kuid mida tüdruk ei tea, on see, et küsimused pole ainult Gatlinburgi olukorra lahendamiseks ja analüüsimiseks, vaid ka selleks, et Alexit süüdlaseks ja kaasosaliseks tembeldada ning seeläbi Alex terveks eluks teenijaks määrata ning endale allutada, mistõttu noor näitsik tõenäoliselt oma uue saatusega silmitsi seista ei saaks.

Mind paneb imestama Alexi viha Luciani vastu, sest ta ei tundu nii libekeelne ja halb, kui Alexandria teda kujutab, kuid võib-olla ei suuda ma lihtsalt läbi roosade prillide kurjust ja õelust ära tunda või siis ei suuda Armentrout mind selles piisavalt hästi veenda.

Tekkimas on ka armukolmnurk: Alex-Aiden-Seth. Aiden tõrjub Alexit ja jätab ta kõige raskematel hetkedel üksi, see-eest on Alexil keegi, kes toetab teda igas olukorras ja aitab tal toime tulla kogu selle kaose keskel – Seth. Läbi nöökimiste ja tögamiste kasvab sõprus nende vahel silmmärgatavalt ning nendevahelist keemiat on kergem märgata kui Aideni ja Alexi vahel. Lugeja näeb, kuidas Seth tahtmatult Alexisse armub ning lõpuks on ta valmis Alexi kaitseks kõike tegema ja seda mitte ainult sellepärast, et Alex on tema „teine pool“. Ka Alex mõistab, et Seth pole nii karm ja egoistlik, kui välja paistab. Ainult üks mure: kuigi Aiden tõrjub Alexit, siis on ka momente, mil ta ei suuda eemale jääda ja ütleb tüdrukule sõnu, mida ta ei tohiks. Olin esimeses osas tulihingeline Aideni pooldaja, kuid pärast seda, kuidas ta (jah, küll mõlema tuleviku kaitseks) Alexiga käitus ning Seth Alexit igal sammul hoidis, toetas, olen kahevahel, võib-olla et isegi rohkem Sethi poolt. Aideni ohver raamatu lõpus on siiski imetlusväärne ja näitab, et ta tõesti armastab Alexit, kuigi ta ei tohiks. Olen kindel, et Alex, nagu Rose VA’st, lõpetab käsikäes oma tõelise armastatuga – selline noortekirjandus juba tahes-tahtmata on.

Uutest karakteritest meeldis mulle Laadan, kuid ma arvan, et mingi kala oli tema ja Rachelle’i vahel ning kahtlustan, et midagi kahtlast on ka selle teenri/orjaga, kelle silmad polnud klaasistunud ja kellega Alex vahel ka rääkida üritas. Kindlasti kohtame järgmises osas ka fuuriaid, kelle Alex peatas ning isiklikult ootan kohtumist mõne jumalaga, kes väidetavalt maapeal inimeste seas kõnnivad, ja tahaksin teada, mida neil Alexile öelda on. Meeldisid veel balli-, basseinistseen, uimastatud Alex, Seth, raamatu lõpp, Caleb, Alexi üllatus Aidenile ja vastupidi. Meeldis ka, et ühiskonnas on muutusehõngu tunda ja see annab rohkem ainest järgmisteks osadeks.

Minu raamatu lõpus oli „Deity“ (Covenant #3) 1. peatükk, e-raamatu lõpus on basseinistseen Sethi silmade läbi (seda saab lühendatud verisoonis lugeda siit), mis oli huvitav ja teistsugune. Kindlasti tahan lugeda kolmandat osa, mis ilmub sügisel ning loodan, et mida aeg edasi, seda originaalsemaks ning huvitavamaks muutub ka see sari. Muideks, Armentrout teatas hiljaaegu, et sari muutub siiski 5raamatuliseks, lisaks on sarjas ka prequel „Daimon“ ja Aideni silmade läbi kirjutatud lühem raamat „Elixir“, mille sisu pole veel teada, kuid mida, nagu "Daimonitki", saab 6. Novembrist Spencer Hillsi kodulehelt tasuta alla laadida.

Hinne: 4/5.

Katkendeid:

“Ever since I’ve met you, I’ve wanted to break every rule. You'll become the center of someone's world one day. And he'll be the luckiest son of a bitch on this earth.” 

“Aw, did you just fall?"
"No." I rolled onto my back, wincing. "I attacked the floor.”

“It’s not great. What kind of connection is this? A one-way hotline to Pervyville?” I took a step forward, on a roll now. 
“It’s disgusting. Freaky—stop laughing, Seth!” 
 

Lugemisjärjekord:
  1. „Half-Blood“
  2. „Pure“
  3. „Deity“ (6. november 2012)
  4. „Apollyon“ (kevad 2013)
  5. „Sentinel“ (sügis 2013) 

„Daimon“ (eelraamat)
 „Elixir“ (Aideni POV, november 2012)

No comments:

Post a Comment